Ugrás a fő tartalomra

A bőrtónusok

Talán az egyik legfontosabb dolog a sminkelés világában a nekünk megfelelő árnyalat kiválasztása. Ehhez a legelső lépés a bőrünk tónusának meghatározása.
Ha elveszettnek érzitek magatokat ebben a témában akkor figyeljetek, itt a felmentősereg!



🔼HIDEG BŐRTÓNUS

A hideg tónusú bőr rózsaszínes, pirosas színű, a csuklónál kékes, illetve lilás vénákkal, napfényben kissé kéknek látszó bőrrel.



🔼MELEG BŐRTÓNUS

Sárgás, aranyos vagy barackos "beütésű" a bőr, a csuklókon zöldes, olívás vénákkal, a napon sárgás árnyalattal.


🔼SEMLEGES BŐRTÓNUS

Ez a legnehezebben meghatározható tónus, mert se nem meleg, se nem hideg. A semleges bőr napfényben zöldes árnyalatúnak látszik, a csuklón látszó vénák pedig kékek vagy zöldek.



Ezek alapján is meg lehet határozni a tónusunkat, viszont sokszor nem elég ennyi "segítség. Íme néhány tipp és egyszerű praktika amivel könnyebben boldogulhattok. 

A rúzspróba
Ehhez egy erős rózsaszín, magenta színű rúzs kell csupán. Ha a felvitt rúzs jól áll, nem tűnsz tőle betegnek, akkor hideg árnyalatú a bőröd, ellenkező esetben meleg.

A sál, illetve ruhapróba
Elég megfigyelned, milyen típusú színek állnak neked jól, miben érzed magad a legcsinosabbnak. Ha a sárgás, mattos, barnás árnyalatok mutatnak jobban akkor meleg a bőrtónusod. Viszont ha az "erős", élénk színek ( például koktélkék, tűzpiros) illenek hozzád, akkor hideg a tónusod.

A szem színe
A szem színe ritkán üt el a bőr tónusától, éppen ezért jól lehet használni a tónus megállapítására. A hideg tónusú bőrhöz általában kék vagy szürke, a meleg tónusú bőrhöz a mogyoróbarna, arany beütéses szem párosul. Viszont a zöld és az egészen sötétbarna szemnél ez nem segít, ezek ugyanis lehetnek a meleg és a hideg tónus jelei is. 

A legjobb: a papír teszt
Egy fehér papírt tarts az arcod elé ( körülbelül az orrodig takard el vele az arcod) majd természetes fénynél nézd meg magad alaposan a tükörben:  ha enyhén sárgásnak látod a bőröd, akkor meleg, ha rózsaszínesnek, akkor hideg a tónusod. 

A fül mögötti bőr
Ehhez érdemes segítséget kérni ha nem vagytok jóga mesterek. Közvetlenül a fül mögötti rész nagyszerű terület a "vizsgálatra", hiszen ide ritkán ér el a napfény, így a bőr természetes tónusa látszik. 

Én úgy gondolom, hogy ha nem is vagytok biztosak benne, a lelketek mélyén mégis tudjátok melyik csoporthoz tartoztok. Elég végig gondolni, hogy milyen színeket szerettek magatokon akár ruha, akár smink terén. Ha a természetesebb, kicsit enyhébb színeket szeretitek  (olíva, mályva, barna stb) akkor a meleg tónusúak vagytok. Ha az intenzívebb színek állnak jól, akkor a hideg tónusúak csoportjába tartoztok. Ha viszont minden szín jól áll, akkor a semleges tónusúak csoportját erősíted, és mázlistának mondhatod magad. 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A dry-brushing

Talán majdnem mindenkinek megvan a maga apró titka a pihe-puha bőrért. Legyen az egy kedvenc testápoló, tusfürdő. Viszont van egy olyan technika, amit mindenkinek érdemes kipróbálnia. De főleg a hozzám hasonló lusta lányoknak. Íme a dry-brushing. Mondanám, hogy száraz kefélés...de az olyan...tudjuk hogy hangzik. Inkább mondjuk azt, hogy száraz kefemasszázs. Viszont a jó hír az, hogy minimális anyagi befektetéssel elkerülhetjük a masszázsterápiát, és a testápolón is spórolhatunk. Plusz jó hír, hogy nem csak a bőrünket teszi selymesebbé, hanem:  serkenti a vérkeringést, segít a narancsbőr elleni küzdelemben, eltávolítja az elhalt hámsejteket és megfelelő használat esetén még bizony nyugtat is. Viszont nem mindegy, hogyan és mikor csináljuk! Fontos, hogy mindig lentről felfelé, a szívünk irányába haladjunk. Én a lábfejemen kezdem, és hosszú, egyenletes simításokkal haladok a térdemig. Először a sípcsontomon, majd a lábszáram hátsó oldalán.Utána a térdemtől egészen a comb...

Ecset és szivacs tisztítás fillérekből

Aki ecsetet és/vagy blendert, szivacsot használ a napi smink elkészítésében, az tudja, milyen nehéz lehet újra tisztává varázsolni őket. Persze erről is készült már ezer meg egy videó. Mindenki mást talál jónak. Van, aki kókuszolajat kever vízzel és mosogatószerrel, van aki megveszi drága pénzért a tisztító habokat, van aki a babasamponra esküszik. Hogy én miért nem tartom ezeket jónak?  Egy, mert néha még a tenyeremet is irritálja a mosogatószer, kettő, mert nem költök feleslegesen és harmadrészről mert a babasampon nekem nem vált be. Viszont! Van egy dolog, ami tényleg működik; ami valóban eltávolítja a szennyeződéseket és pattanásokat sem okoz. Ez pedig nem más, mind a Johnson's tejes baba szappan ja nagyjából 200 forintért. Nem csupán a legolcsóbb, de egyben a legegyszerűbb módszer. Csak  meleg csapvíz kell hozzá, a szappan és a két szép kezünk. Én heti egyszer tartok takarítós napot, amikor fogom az összes, éppen használatban lévő sminkeszközömet, és szé...