Ugrás a fő tartalomra

Termékteszt - Garnier textil maszkok

A textil maszkok aranykorukat élik, már ami az amerikai bloggereket és vloggereket illeti. Nem is meglepő, hogy a Garnier kirukkolt 3 innovatív maszkkal, melyeket különböző bőrproblémákra "specializáltak".




A textil alapú maszkok elsőre talán furcsának tűnhetnek, sokszor hallottam a kérdést, miért kell a textil, miért nem elég maga a krém/szérum. Erre nagyon egyszerű a magyarázat : a textil segít a maszkban lévő terméknek beszívódni a bőrbe, ezáltal nagyobb hatást fejthet ki. És ha ez az indok nem lenne elég, íme egy bónusz:  nem kell vele pepecselni. Nem kell vigyázni, hogy egyenletes-e a felvitt réteg, hogy nem csöpögtettük-e össze a kedvenc pólónkat. Csak fel kell dobni az arcunkra, aztán ledőlni egy jó könyvvel vagy egy jó sorozattal.

Először vegyük át a közös tulajdonságaikat, mert bizony van egy pár (azon kívül, hogy mindegyik maszk 15 percet vesz igénybe).


🌸 Ahogy a csomagolások hátulján is látszik, mindhárom maszk első két legfontosabb alapeleme  megegyezik:  a glicerin és a hialuronsav.
 A glicerin rengeteg kozmetikai és bizony élelmiszeripari terméken megtalálható, hiszen rengeteg jó tulajdonsága van. Egyik fő tulajdonsága, hogy erősen higroszkópos hatású, ami azt jelenti, hogy megelőzi a felhám kiszáradását, tehát hidratál. Viszont ez nem azt jelenti, hogy bőrünk mélyebb rétegeire is kifejti hatását. Sőt, az 5%-nál magasabb glicerin tartalom elvonja a vizet a mélyebb rétegekből, így éppen ellenkező eredményre számíthatunk. (Vásárláskor érdemes lecsekkolni az összetevőknél, hogy a sorban hányadik a glicerin, hiszen ha az első, akkor az azt jelenti, hogy ebből van a legtöbb a termékben.) Ezekben a maszkokban a harmadik helyen található, ami pont jót tesz nekünk!
A hialuronsav is olyan valami, amit mindenki örömmel olvas az összetevők között, de kevesen tudják, valóban mit is csinál. Ez a sav bőrünk egyik természetes alkotóeleme, és elképesztő vízmegtartó hatása van: egy gramm hialuronsav képes akár 5-6 liter vizet is megtartani! Ugye, milyen durva?! Pláne, hogy ennek a csodálatos savnak a hatásait nem befolyásolja a bőrtípusunk, mindenkinél ugyanolyan szuperül működik. 


🌸 Mindhárom maszkot ugyanúgy kell alkalmazni:  az arcunkat megtisztítjuk, a csomagot kibontjuk, a maszkot széthajtjuk, a fehér szövet oldalával a bőrünk felé feltesszük, eltávolítjuk a kék védőréteget, várunk 15 percet, letöröljük a maradékot (bár én hagyom beszívódni, sőt a csomagolásból is igyekszem kikaparni az összeset) és gyönyörködünk a végeredményben.

🌸És még egy utolsó közös dolog: mindegyik maszk 1 hétre elegendő hidratáló szérummal ér fel! Na ezt majd meglátjuk.

Na de lássuk a medvét!  

Száraz és érzékeny bőrre - szuper hidratáló, bőrnyugtató maszk kamilla kivonattal



Ennek a maszknak a hetedik összetevője a kamillavirág-kivonat, ami elég előkelő helynek számít. Mindannyian tudjuk, mennyire szuper dolog a kamilla: nyugtat ,hidratál,   lehet vele inhalálni, szemet öblíteni,  gyulladást csökkenteni, fogíny és száj betegségeket kezelni satöbbi satöbbi. Az egyik legsokrétűbb gyógynövény:  rengeteg kozmetikumban megtalálható.
Ez a maszk hidratálja illetve megnyugtatja a bőrünket, ami minden bőrtípusnak jót tesz. Hidratált, puha és kellemes bőrt ígér.

Vízhiányos bőrre-szuper hidratáló, feltöltő maszk gránátalma kivonattal



A gránátalma nem csak isteni gyümölcs, de bizony csodás vitaminforrás is. Rengeteg antioxidánst tartalmaz, rákmegelőző hatású, bőr, haj és köröm szépítő, depresszió űző hatású :  nem hiába javasolják a fogyasztását. És nem csak belülről! Kitűnő hidratáló tulajdonságai miatt egyre több kozmetikai termék összetevői között szerepel. Nem véletlen, hogy ez lett a vízhiányos bőrre való maszk egyik fő összetevője. Érzékeny bőrűeknek is ajánlott, igazi turbó löket az arcunknak, amely felfrissít és hidratál.

Normál és kombinált bőrre- szuper hidratáló, tisztító textil maszk zöld tea kivonattal



A zöld tea is a gyógyhatású növények szent csarnokába tartozik, annyi jó tulajdonsága van, hogy el sem férne itt az összes. ( Tudtátok, hogy állítólag a víz után az egyik leggyakrabban fogyasztott ital?!) Nem is csoda, hiszen élénkít, méregtelenít, elősegíti a sejtmegújulást (éppen ezért fontos a rák elleni küzdelemben), borogatásként össze húzza a pórusokat, csökkenti a bőr zsírosságát, segít a bőr egyenetlenségeinek eltüntetésében,  harcol a korpa és a pikkelysömör ellen is. Éppen ezért kitűnő választás egy tisztító maszkhoz. Ez is hidratált, megújult bőr érzetet ígért, ami ráadásul szépen tisztított is.

És akkor jöjjön a vérmes igazság: mindhárom maszk teljesen jól működik, minden, a csomagoláson szereplő ígértét beváltja. Aminek hidratálnia kell, az hidratál, ami tisztítást ígér, attól valóban tisztának éreztem a bőrömet. Plusz pont, hogy a maszk kivágásai az arcomra tökéletesen illeszkednek, az orrom és a szám körül sem akar "mocorogni" . Persze azért ne ezalatt a 15 perc alatt tartsátok meg a nagy évértékelő beszédeteket, mert úgy lesz egy kis nehézségetek.
Viszont! Nem szabad azt hinni, hogy egy 15 perces "gyors" maszk egyszeri használat után megoldja a bőrünk összes problémáját. . Nem helyettesítik a megfelelő arctisztítást, ápolást és a vitaminok folyamatos bevitelét. Ezek amolyan gyors megoldások, eseti kis felpörgetők..tudjátok: a hajnalig tartó buli másnapján egy kis plusz hidratálás, a mensi miatti pattanásokra egy kis extra segítség, vagy amolyan "megkívánom" maszkok.
 Ha száraz bőrrel küzdetek, akkor nem egy ilyen maszkban kell keresni a megoldást, hanem egy jó hidratáló krémben, amit nap mint nap használtok. Ha pattanásos az arcotok, nem ez lesz rá a csodaszer, de tudjátok..ártani nem árthat.

Összességében szeretem őket, hiszen a maguk nemében különlegesek, eddig ugyanis nem sok variációnk volt textil maszkok terén. Nem hiszem, hogy reklámoznom kellene őket, akiket érdekel az arcápolás világa, az úgyis kipróbálja őket, akiket pedig hidegen hagy a téma, azok ezek után sem rohannak a legközelebbi drogériába. Én mégis azt mondom, gyerünk, vegyetek egyet, az 1000 forint alatti ár sem éppen eget rengető, és már attól jobban érzi magát az ember, hogy egy ilyen nem szokványos dolog van az arcán,



Azoknak, akik egészen eddig eljutottak, és figyelmesem olvastak, szeretnék egy kis játékot hirdetni! 


Érdekelne a Ti véleményeteket is a Garnier új maszkjairól, ezért úgy döntöttem, hogy  mindegyik fajtából kisorsolok egyet-egyet. Ha nyerni szeretnétek akkor nincs más dolgotok, mint: 


➡ Lájkolni a blog Facebook oldalát :  https://www.facebook.com/luanbeautyblog/


➡ Illetve a poszt alatt kommentben megírni, hogy melyik maszkot szeretnétek kipróbálni! 


Sorsolás jövő  vasárnap! ( 03.12) 



Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A bőrtónusok

Talán az egyik legfontosabb dolog a sminkelés világában a nekünk megfelelő árnyalat kiválasztása. Ehhez a legelső lépés a bőrünk tónusának meghatározása. Ha elveszettnek érzitek magatokat ebben a témában akkor figyeljetek, itt a felmentősereg! 🔼HIDEG BŐRTÓNUS A hideg tónusú bőr rózsaszínes, pirosas színű, a csuklónál kékes, illetve lilás vénákkal, napfényben kissé kéknek látszó bőrrel. 🔼MELEG BŐRTÓNUS Sárgás, aranyos vagy barackos "beütésű" a bőr, a csuklókon zöldes, olívás vénákkal, a napon sárgás árnyalattal. 🔼SEMLEGES BŐRTÓNUS Ez a legnehezebben meghatározható tónus, mert se nem meleg, se nem hideg. A semleges bőr napfényben zöldes árnyalatúnak látszik, a csuklón látszó vénák pedig kékek vagy zöldek. Ezek alapján is meg lehet határozni a tónusunkat, viszont sokszor nem elég ennyi "segítség. Íme néhány tipp és egyszerű praktika amivel könnyebben boldogulhattok.  A rúzspróba Ehhez egy erős rózsaszín, magenta színű rúzs...

A dry-brushing

Talán majdnem mindenkinek megvan a maga apró titka a pihe-puha bőrért. Legyen az egy kedvenc testápoló, tusfürdő. Viszont van egy olyan technika, amit mindenkinek érdemes kipróbálnia. De főleg a hozzám hasonló lusta lányoknak. Íme a dry-brushing. Mondanám, hogy száraz kefélés...de az olyan...tudjuk hogy hangzik. Inkább mondjuk azt, hogy száraz kefemasszázs. Viszont a jó hír az, hogy minimális anyagi befektetéssel elkerülhetjük a masszázsterápiát, és a testápolón is spórolhatunk. Plusz jó hír, hogy nem csak a bőrünket teszi selymesebbé, hanem:  serkenti a vérkeringést, segít a narancsbőr elleni küzdelemben, eltávolítja az elhalt hámsejteket és megfelelő használat esetén még bizony nyugtat is. Viszont nem mindegy, hogyan és mikor csináljuk! Fontos, hogy mindig lentről felfelé, a szívünk irányába haladjunk. Én a lábfejemen kezdem, és hosszú, egyenletes simításokkal haladok a térdemig. Először a sípcsontomon, majd a lábszáram hátsó oldalán.Utána a térdemtől egészen a comb...

Ecset és szivacs tisztítás fillérekből

Aki ecsetet és/vagy blendert, szivacsot használ a napi smink elkészítésében, az tudja, milyen nehéz lehet újra tisztává varázsolni őket. Persze erről is készült már ezer meg egy videó. Mindenki mást talál jónak. Van, aki kókuszolajat kever vízzel és mosogatószerrel, van aki megveszi drága pénzért a tisztító habokat, van aki a babasamponra esküszik. Hogy én miért nem tartom ezeket jónak?  Egy, mert néha még a tenyeremet is irritálja a mosogatószer, kettő, mert nem költök feleslegesen és harmadrészről mert a babasampon nekem nem vált be. Viszont! Van egy dolog, ami tényleg működik; ami valóban eltávolítja a szennyeződéseket és pattanásokat sem okoz. Ez pedig nem más, mind a Johnson's tejes baba szappan ja nagyjából 200 forintért. Nem csupán a legolcsóbb, de egyben a legegyszerűbb módszer. Csak  meleg csapvíz kell hozzá, a szappan és a két szép kezünk. Én heti egyszer tartok takarítós napot, amikor fogom az összes, éppen használatban lévő sminkeszközömet, és szé...